Челси не успя да надвие Лестър на „Стамфорд Бридж“

Отборът на Челси продължи с колебливите си игри в последно време и направи само равенство 0:0 при домакинството си на Лестър в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.

На „Стамфорд Бридж“ гостите бяха по-активният отбор преди почивката, докато „сините“ натиснаха във втората част, но и двата тима бяха неефективни в атака и почти не стигаха до добри голови положения. В 68-та минута „лисиците“ останаха с човек по-малко, след като Бен Чилуел получи втори жълт картон, но дори и с човек повече играчите на Челси не успяха да затруднят Каспер Шмайхел. В крайна сметка до гол не се стигна и двубоят завърши 0:0, а след това равенство Челси остава на 3-то място в класирането с 47 точки, какъвто е и активът на Манчестър Юнайтед. Лестър заема 8-ма позиция в подреждането с 31 точки.