Един от голмайсторите при успеха Александър Лаказет
Един от голмайсторите при успеха Александър Лаказет / БГНЕС
Арсенал постигна четвърти пореден успех във Висшата лига

Отборът на Арсенал записа четвърта поредна победа във Висшата лига и общо пета във всички турнири, след като надигра трудно с 2:0 Евертън на своя ,,Емирейтс“. Възпитаниците на Унай Емери постигнаха първата си суха мрежа от началото на сезона, въпреки че през първото полувреме гостуващият състав пропусна немалко възможности да открие резултата в своя полза и да разколебае ,,артилеристите“. Първо дълъг пас към завърналия се след наказание Ричарлисон не бе овладян от Ектор Бейерин, който допусна бразилецът да го надбяга и след това да отправи удар към вратата на Арсенал, който бе спасен от Петър Чех. Отново той можеше да се разпише, но късметът му изневери. Чешкият страж на ,,топчиите“ трябваше да показва майсторство и при пряк свободен удар на бранителя Лука Дин, но ,,карамелите“ отново не съумяха да нарушат нулевото равенство. Последваха пропуски на бившия играч на Арсенал Тио Уолкът и Ричарлисон, които в крайна сметка бяха наказани през втората част от домакините.

Първо в 56-та минута Аарън Рамзи намери в наказателното поле Александър Лаказет, който откри резултата с удар в горния ъгъл на вратата на Джордан Пикфорд, отбелязвайки второто си попадение от началото на сезона в първенството. Гостите бяха шокирани от този гол и само три минути по-късно вече изоставаха с два гола. Месут Йозил напредна по фланга и намери отново Рамзи, който този път отклони топката към Пиер Емерик-Обамеянг. Габонският нападател беше в положение на засада, която обаче не беше маркирана, и вкара за 2:0. До края гостите така и не успяха да отбележат поне почетно попадение и загубиха втора поредна среща във Висшата лига, след като бяха надиграни от Уест Хем в предишния кръг с 3:1. /БГНЕС