Голдън Стейт се наложи трудно като гост, Бостън записа 15-та си поредна победа

Действащият шампион Голдън Стейт постигна трудна победа като гост на Филаделфия Севънти Сиксърс със 124:116 в двубой от НБА.

„Воините“ успяха да наваксат изоставане от 22 точки, след като на полувремето домакините водеха със 74:52.

Играчите на Стив Кър обаче съумяха да се измъкнат от тежката ситуация и в крайна сметка да се поздравят с победата. Стеф Къри завърши с 35 точки, а Кевин Дюрант добави 27 пункта. Най-резултатен за домакините от Филаделфия бе Бен Симънс с 23 точки, а Джоел Ямбийд завърши с 21 пункта.

В друга среща неудържимият отбор на Бостън Селтикс се наложи със 110:99 при гостуването си на Атланта Хоукс. Селтикс отстъпваше с 15 точки след първата четвърт, но съумя да стигне до пълен обрат. Отделните части в зала „Филипс Арена“ завършиха 35:20, 15:24, 27:36, 22:30. Най-резултатен за победителите бе Кайри Ървинг с 30 точки, а Джейлън Браун добави 27 пункта, което е и негов личен рекорд.

За „ястребите“ Денис Шрьодер завърши срещата с 23 точки, а Кент Бейзмор добави 19.