Ел Ей Клипърс изненада Бостън като гост, 50 точки на Дюрант не помогнаха на "воините"

Отборът на Бостън Селтикс претърпя изненадващо поражение у дома от Лос Анджелис Клипърс в двубой от НБА. Гостите имаха две точки аванс преди последната четвърт, а в нея се наложиха над съперника си с 36:28 и триумфираха в мача.

Гардът на "келтите" Кайри Ървинг завърши с 33 точки, а центърът на гостите Деандре Джордан записа дабъл-дабъл - 30 точки и 13 борби.

Портланд Трейл Блейзърс пък надделя над лидера в първенството Голдън Стейт Уориърс със 123:117. Кевин Дюрант отбеляза внушителните 50 точки за "воините", но домакините успяха да удържат преднината си в заключителната четвърт и стигнаха до успех, който ги изкачи на шесто място в Западната конференция. Деймиън Лилард бе в основата на победата на Портланд с 44 точки и 8 завършващи подавания.

Оклахома Сити Тъндър стигна до важен успех в гостуването си на Мемфис Гризлис със 121:114. Ключова в срещата се оказа втората четвърт, която "гръмотевиците" спечелиха с 19 точки разлика, след което удържаха преднината си. Ръсел Уестбрук се отличи с трипъл-дабъл - 23 точки, 15 асистенции, 13 борби), а Пол Джордж добави 28 т.