Бостън се справи с Чикаго и без Ървинг

Тимът на Бостън Селтикс записа победа над Чикаго Булс със 105:89 като гост в двубой от редовния сезон в НБА. Гостите имаха убедителна преднина от 33 точки преди последната четвърт и позволиха на съперника си единствено да я намали в четвъртата част.

В отсъствието на лидера Кайри Ървинг най-резултатен в тима на "келтите" стана Джейлън Браун с 21 точки, а за "биковете" Дензъл Валънтайн вкара една по-малко.

Портланд Трейл Блейзърс спечели гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс със 108:103, а Деймиън Лилард допринесе за победата с 39 точки. Портланд вече има седем поредни победи, а "езерняците" прекъснаха серия от пет успеха.

Сан Антонио Спърс надделя над Мемфис Гризлис със 100:98 в къщи, като това е 14-о поредно поражение за гостите. Кливланд Кавалиърс се справи лесно у дома с Детройт Пистънс - 112:90. ЛеБрон Джеймс завърши с 31 точки, а за гостите, които загубиха девета оп поредните си 11 срещи, Блейк Грифин отбеляза 25. Маями Хийт пък нямаше проблеми срещу Финикс Сънс и триумфира в домакинството си със 125:103. На "слънцата" не им помогнаха 31 точки на Девин Букър.

В други мачове от кръга Индиана Пейсърс победи Милуоки Бъкс с 92:89, а Юта Джаз се наложи над Орландо Меджик с 94:80. /БГНЕС