ЛеБрон за осма поредна година ще играе във финала на НБА

Крилото на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс за осма поредна година ще бъде участник във финалния плейоф на Националната баскетболна асоциация. Кливланд победи Бостън Селтикс в решителния седми мач с 87:79 и за четвърти пореден път влезе в заключителния плейоф.

ЛеБрон, преди да премине в състава на Кавс, четири пъти стига до финала и с Маями Хийт. Рекордьор по този показател е Бил Ръсел, играл десет пъти на финал с Бостън в периода 1957-1966 г. ЛеБрон Джеймс стана три пъти шампион в Асоциацията (2012, 2013, 2016) и още толкова пъти бе определян за най-полезен играч (MVP) във финалните серии.

В седмия мач срещу Бостън той стана автор на 35 точки, 15 борби и 9 асистенции. За Бостън 20-годишният Джейсън Тейтъм завърши с 24 пункта и 7 борби. "Келтите" спечелиха първата четвърт с 26:18, но "воините" взеха следващите три с 21:17, 20:13 и 28:23. Бостън изигра 11 мача у дома в плейофите и за първи път загуби на свой терен в най-важния мач.

Кливланд очаква на финала победителят от противопоставянето Голдън Стейт Уориърс - Хюстън Рокетс. Резултатът и в тази серия е равен 3-3 и изходът ще се реши тази нощ на терена на "ракетите". Кливланд Кавалиърс от пет финала в своята история спечели само един - през сезон 2015/2016, когато надигра Голдън Стейт в седем мача. Първият двубой от финалната серия за този сезон ще се играе в средата на следващата седмица. /БГНЕС