Торонто навакса изоставане от 17 точки, за да спре серията на Маями

Отборът на Торонто Раптърс постигна драматичен успех с 106:104 като гост на Маями Хийт в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Тройка на Дани Грийн 22 сек. преди края на двубоя донесе ценната победа на Раптърс, които продължават да са лидери в Източната конференция.

Двубоят започна по-добре за домакините от Флорида, които поведоха с осем точки след края на първата четвърт – 31:23. Торонто нямаха отговор на силната игра на вдъхновения тим на Маями, който бе в преследване на шести последователен успех. Разликата достигна до 17, а на голямата почивка авансът на възпитаниците на Ерик Сполстра бе 14 – 58:44.

Ключов за крайния изход на двубоя се оказа третият период, в който водачът на Изток не просто се върна в мача, а излезе с две точки напред преди решителната част. В нея Маями се добра до равенство 104:104 при оставащи 22 сек. до края на редовното време, когато Грийн реализира, за да донесе драматичния успех на своя отбор.

Най-резултатен за победителите бе голямата им звезда Кауай Ленърд, който вкара 30 точки, а Грийн и Фред ВанВлийт отбелязаха съответно по 18 и 16. За Маями Хасан Уайтсайд се отчете с дабъл-дабъл – 16 точки и 12 борби, а Джъстис Уинслоу реализира 21 пункта в първия си двубой като пойнт-гард за ,,горещите“.

Торонто са с баланс 26:10 след успеха, а Маями, от своя страна, заемат последното място, даващо право на участие в плейофите с актив от 16 победи и 17 поражения. В следващите си мачове в петък Торонто гостуват на Орландо Меджик, а Хийт са домакини на Кливланд Кавалиърс.

Ето и останалите двубои от вечерта:

Детройт Пистънс – Вашингтон Уизардс 106:95 (Грифин – 23 точки, 9 борби и 6 асистенции за Пистънс)

Орландо Меджик – Финикс Сънс 120:122 след продължения (Букър – 35 точки, 8 асистенции и 7 борби за Сънс)

Атланта Хоукс – Индиана Пейсърс 121:129 (Осем баскетболисти на Пейсърс завършиха срещата с двуцифрен актив)

Бруклин Нетс – Шарлът Хорнетс 134:132 след 2 продължения (Динуиди – 37 точки и 11 асистенции от пейката за Нетс)

Чикаго Булс – Минесота Тимбъруулвс 94:119 (Таунс – 20 точки и 20 борби за Тимбъруулвс)

Мемфис Гризлис – Кливланд Кавалиърс 95:87 (Гасол – 20 точки, 9 борби, 6 асистенции и 4 блока за Гризлис)

Далас Маверикс – Ню Орлиънс Пеликанс 122:119 (Дончич – 21 точки, 9 борби и 10 асистенции за Маверикс)

Сан Антонио Спърс – Денвър Нъгетс 111:103 (ДеРозън – 30 точки, 7 борби и 5 асистенции)

Лос Анджелис Клипърс – Сакраменто Кингс 127:118 (Харъл – 22 точки, 9 борби и 5 блока от пейката за Клипърс). /БГНЕС