Хюстън надви Финикс благодарение на 44 точки на Хардън

Хюстън Рокетс надделя над Финикс Сънс със 118:110 като гост. "Ракетите" надиграха съперника си в първите три части и отстъпиха в резултата единствено в последната четвърт.

Джеймс Хардън допринесе за успеха с 44 точки, Крис Пол добави 17, а Кенет Фарийд също 17 плюс 14 борби.

Детройт Пистънс победи категорично Денвър Нъгетс на свой терен със 129:103. Андре Дръмънд завърши с 27 точки и 12 борби, Стенли Джонсън отбеляза 21 точки.

Вашингтон Уизардс претърпя домакинско поражение от Атланта Хоукс със 129:137. Трима баскетболисти на "ястребите" завършиха с дабъл-дабъл - Джон Колинс (15 точки и 11 борби), Трей Йънг (10 точки и 10 асистенции) и Омари Спелман (16 точки и 10 борби).

В заключителния мач за деня Сакраменто Кингс записа убедителна победа над Сан Антонио Спърс със 127:115. "Кралете" имаха четири точки преимущество на голямата почивка и до края успяха да го увеличат на 15. /БГНЕС