България победи минимално Саудитска Арабия в контрола

Националният отбор на България победи Саудитска Арабия с 1:0 в контролна среща, която се игра в португалската столица Лисабон. Единственият гол в срещата отбеляза Ивелин Попов в 81-ата минута на срещата.

Футболистите на Петър Хубчев бяха по-активни в заключителните минути на двубоя и заслужено стигнаха до пълен успех в срещата. В 79-ата минута Мартин Райнов се озова сам срещу вратаря на арабите Абдула, но последният с голяма доза късмет изби в корнер. 120 секунди по-късно атакуващият полузащитник на Спартак Москва Попов се разписа с глава и осигури успеха на представителите ни срещу съставения само от играещи в местното първенство отбор на Саудитска Арабия, който ще бъде участник в световни финали догодина за пети път в своята история (1994, 1998, 2002, 2006). Малко след гола на Ивелин Попов съставът на Саудитска Арабия остана с човек по-малко, след като Мансур получи червен картон за грубо нарушение срещу Георги Миланов. Това бе среща №10 на България под ръководството на Хубчев. По-рано днес в други контроли Армения се наложи над Кипър с 3:2, а Грузия и Беларус не излъчиха победител - 2:2. /БГНЕС