Момота е на полуфинал в Гуангджоу

Световният шампион Кенто Момота се класира за полуфиналите на Световните финали по бадминтон в Гуангджоу с награден фонд 1.5 млн. долара. Японецът постигна трета поредна убедителна победа на шампионата , след като надигра индонезиеца Томи Сугиарто с 21-14, 21-8 за едва 36 минути игра.

Към Момота от група B се присъедини квалификанта от Индия Самир Верма, който ще се изправи срещу местния фаворит Ши Юки в съботния ден на полуфиналите. В другия мач Момота ще играе с южнокорееца Сон-Ван-хо. 24-годишният японец е без загубен гейм през тази седмица.

Успех в Гуангджоу ще бъде идеален завършек на един изключителен сезон, в който той се изкачи до номер 1 в ранглистата за първи път в своята кариера и спечели дебютната си световна титла. БГНЕС припомня, че през 2016 година Момота получи едногодишна забрана от японския тим да участва в състезания, след като посетил незаконно казино, пропускайки Лятната олимпиада в Рио. /БГНЕС