Манчестър Юнайтед потрепери в края, но се справи с Уотфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Уотфорд с 4:2 като гост в двубой от междинния 14-и кръг на английското първенство.

"Червените дяволи" дръпнаха с 3:0 до 32-ата минута с два гола на Ашли Йънг и един на Антони Марсиал, но в края имаха сериозни проблеми. В 77-ата минута капитанът на "стършелите" Трой Дийни намали преднината от дузпа, а в 84-ата Абдулай Дукуре върна интригата в мача. Джеси Лингард обаче се разписа две минути по-късно след индивидуална акция и окончателно попари надеждите на 20 000 зрители по трибуните на „Викаридж Роуд”.

В други мачове от кръга Уест Бромич Албиън и Нюкасъл не излъчиха победител - 2:2, Лестър надви Тотнъм с 2:1, а Брайтън и Кристъл Палас записаха нулево равенство.

Манчестър Юнайтед съкрати на пет точки разликата с лидера Манчестър Сити, който днес посреща Саутхемптън. /БГНЕС