Жезус откри резултата за Бразилия в 43-та минута.
Жезус откри резултата за Бразилия в 43-та минута. / БГНЕС
Без да блести Бразилия надигра Саудитска Арабия

Отборът на Бразилия победи с 2:0 Саудитска Арабия в приятелска среща, играна в столицата Рияд. Домакините получиха ранна възможност да открият изненадващо резултата в 6-та минута, но Каземиро успя да изчисти топката. ,,Селесао“ трудно намираше път към вратата на ,,саудитите“, но все пак се домогна до преднина в края на първата част. Удар с глава на Габриел Жезус бе отразен по великолепен начин от стража Мохамед Ал-Оваис, но Неймар върна отново към нападателя на Манчестър Сити, който реализира за 1:0 в 43-та минута.

През втората част ,,кариоките“ определено вдигнаха темпото на игра и първо Лукас Моура бе близо до покачване на разликата, а в последствие и Неймар бе близо до отбелязване на втория гол. В 80-та минута вратарят на Саудитска Арабия Мохамед Ал-Оваис бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка извън наказателното си поле, след като бе пресиран от Ричарлисон. В шестата минута на добавеното време Алекс Сандро вкара второто попадение за бразилците след нова асистенция на Неймар. Следващият мач на отбора е приятелска среща с Аржентина във вторник. /БГНЕС