Челси и Арсенал с категорични победи в Лига Европа

Отборите на Челси и Арсенал постигнаха убедителни победи в турнира Лига Европа. ,,Сините“ надиграха с 4:0 у дома гръцкия ПАОК. Мениджърът на тима Маурицио Сари заложи на резервите в опит да съхрани силите за неделното лондонско дерби с Фулъм.

Двубоят на ,,Стамфорд Бридж“ започна с директен червен картон още в 7-та минута на Йевхен Хачериди от гостуващия състав. Челси постепенно засили натиска върху съперника си и Оливие Жиру откри резултата в 27-та минута след асистенция на Педро. Десет по-късно отново френският нападател бе в прегръдките на съотборниците си, като този път асистент бе Сеск Фабрегас.

През втората част паднаха още две попадения във вратата на Александрос Пашалакис. Калъм Хъдсън-Одой направи резултата класически след точно час игра и нова асистенция на Фабрегас, а резервата Алваро Мората оформи крайното 4:0 след пас на Одой. Така Челси записа петия си успех от пет изиграни срещи в група L. В другия мач от групата БАТЕ Борисов победи у дома Види с 2:0.

Друг английски тим в лицето на Арсенал надви с 3:0 при гостуването си украинския Ворскла Полтава и вече 18 поредни мача е без загуба във всички турнири. Срещата се изигра на ,,Олимпийския стадион“ в Киев, след като президентът на страната Петро Порошенко обяви военно положение в 10 области.

Подобно на Челси, възпитаниците на Унай Емери излязоха с резервите, за да запазят сили за дербито на северен Лондон срещу Тотнъм в неделя. Още в 11-та минута ,,артилеристите“ ликуваха след попадението на Емил Смит-Роу. В 27-та Аарън Рамзи покачи на 2:0 след точно изпълнена дузпа, а Джоузеф Уилък направи резултата класически в 41-та.

През втората част до нови голове не се достигна и така Арсенал ще завърши на върха в група E. В другия мач от групата Карабах загуби у дома с катастрофалното 1:6 от Спортинг Лисабон.