Селта и Леганес завършиха при нулево равенство

Отборите на Селта и Леганес не излъчиха победител в първа среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на стадион ,,Балаидос“ завърши при резултат 0:0. Леганес имаха своите шансове през първото полувреме. Удари на Юсеф Ен-Несири бяха отразени от стража на Селта Рубен Бланко, а с пропуски се отчетоха Оскар Родгригес и Микел Весга.

През втората част домакините бяха по-добрият отбор, но така и не успяха да достигнат до крайния успех. Макси Гомес уцели гредата, а пропуски направиха още Уго Майо и Яго Аспас. Селта бяха в търсене на трети пореден успех в първенството и бяха близо до трите точки, когато в 87-та минута Брайс Мендес стреля от близко разстояние, но вратарят на гостите Иван Куеяр направи блестящо спасяване, за да спечели едната точка за своя тим.

Така Леганес е непобеден вече в девет поредни мача във всички турнири. В следващия кръг Селта гостуват на шампиона Барселона, докато Леганес приемат у дома Севиля. /БГНЕС