Атлетико Мадрид измъкна победата в края и продължава да преследва лидера Барселона. / БГНЕС
Гризман измъкна Атлетико във Валядолид

Атлетико Мадрид записа труден успех с 3:2 като гост на Реал Валядолид в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. "Дюшекчиите" водеха с два гола аванс на почивката дело на Никола Калинич и Антоан Гризман (д) и изглеждаше, че няма да имат проблеми да спечелят. Само за шест минути обаче, между 57-та и 63-та, Валядолид изравни резултата чрез защитникът Фернандо Калеро и автогол на Саул Нигез. Атлетико все пак успя да довърши започнатото благодарение на своята звезда - Антоан Гризман, който в 80-та минута донесе ценните три точки за мадридчани.

Така тимът на Чоло Симеоне се изравни на върха с Барселона, като и двата тима имат по 31 точки, но каталунците са с мач по-малко. Валядолид остава в средата на таблицата с 20 точки и засега е достатъчно далече от опасната зона. /БГНЕС