Манчестър Юнайтед с нова убедителна победа под ръководството на Солскяр

Отборът на Манчестър Юнайтед продължи с отличното си представяне под ръководството на новия мениджър Оле Гунар Солскяр, след като победи Борнемут с 4:1 в последния мач от Висшата лига за 2018-та година.

След като вкараха общо осем гола в първите два двубоя след идването на Солскяр, днес „червените дяволи“ отново зарадваха феновете на „Олд Трафорд“ с атрактивно представяне в нападение. Още в петата минута Пол Погба откри резултата след изключителен пробив на Маркъс Рашфърд отдясно и успореден пас на голлинията. В 33-та минута френския халф покачи на 2:0 с глава след добро центриране на Андер Ерера, а в 45-та минута Маркъс Рашфърд вкара трети гол за домакините след центриране на Антони Марсиал. Точно преди почивката „черешките“ върнаха един гол чрез централния защитник Нейтън Аке. През втората част името си сред голмайсторите записа и влезлият от резервната скамейка Ромелу Лукаку, а в заключителните минути Ерик Баи от състава на домакините получи директен червен картон за опасно влизане в краката на съперник. В крайна сметка Юнайтед записа трета поредна победа под ръководството на Солскяр и вече има 35 точки, само три по-малко от петия в класирането Арсенал. Борнемут заема 12-та позиция в подреждането с актив от 26 точки. /БГНЕС