Япония завърши на върха в група F след успех над Узбекистан

Отборът на Япония победи с 2:1 Узбекистан в последна среща от група F за Купата на Азия. Двубоят започна равностойно, като изглеждаше, че на почивката резултатът между двата тима ще бъде равен. В 40-та минута статуквото на терена бе нарушено, след като Елдор Шомуродов откри резултата за узбеките.

Радостта им обаче трая за кратко, след като Йошинори Муто изравни след асистенция на Сей Муроя. През второто полувреме възпитаниците на Хажиме Мориасу стигнаха до успеха след точната интервенция на Цукаса Шиотани. Така Япония завърши на първа позиция пред втория Узбекистан, като двата отбора продължават напред към елиминациите на турнира.

В другия двубой от групата Оман надделя с 3:1 над Туркменистан. Ахмед Ал Махажри откри резултата за Оман, но в края на първата част Алтимурад Анадурдийев въстанови паритета. В края на мача Оман стигна до победата след попаденията на Мохсин Ал Гасани и Мохамед Ал Мусалами. /БГНЕС