Дузпа в последната минута донесе успеха на Бетис над Жирона

Отборът на Бетис постигна драматична победа с 3:2 над Жирона в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Домакините започнаха отлично срещата и откриха резултата в 12-та минута чрез Кристиан Тейо. До почивката обаче гостите от Каталуния обърнаха развоя на събитията в своя полза. Първо Алейш Гарсия изравни в 36-та минута, а малко преди края на първата част Сейду Думбия изведе Жирона напред.

В началото на второто полувреме обаче Лорен Морон възстанови статуквото след асистенция на Серхио Каналес. Именно Каналес донесе успеха на андалусийци в заключителните минути на двубоя, след като реализира точно отсъдена дузпа от главния съдия Адриан Кордеро Вега.

Така Бетис измести Валенсия от седмата позиция в таблицата и се приближи на две точки от Хетафе, който заема последното място в зоната за евротурнири. Жирона е в средата на класирането. В следващия кръг Бетис гостува на Атлетик Билбао, а Жирона приема у дома лидера и настоящ шампион Барселона. /БГНЕС