Четири гола на Сапата донесоха разгром на Аталанта над Фрозиноне

Отборът на Аталанта разгроми с 5:0 при визитата си на Фрозиноне в среща от 20-ия кръг на италианската Серия А. Мачът започна чудесно за гостите, които откриха чрез Джанлука Манчини в 11-та минута. В края на първата част Дуван Сапата отбеляза за 2:0, като по този начин завърши и полувремето.

Малко след началото на вторите 45 минути нападателят уби интригата в мача с второ попадение, а в 64-та минута оформи своя хеттрик в двубоя. В 73-та минута Сапата вкара четвъртия си гол, а това бе и последното попадение в срещата.

В във временното класиране Аталанта заема шеста позиция, докато Фрозиноне е предпоследен с актив от 10 точки. В следващия кръг Аталанта приема у дома Рома, докато Фрозиноне гостува на Болоня. /БГНЕС