Херта увеличи проблемите на Нюрнберг след комфортен успех като гост

Отборът на Херта Берлин постигна победа с 3:1 като гост на Нюрнберг в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига. Столичани поведоха в резултата чрез Ведад Ибишевич в 15-та минута, но Хано Беренс възстанови паритета малко преди последния съдийски сигнал за първата част.

Пет минути след почивката Ондрей Дуда отново даде преднина на берлинчани, преди словакът да подпечата успеха на своите съотборници след точната си интервенция в 70-та минута. Така Херта се приближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите, като е на точка от Волфсбург, който гостува малко по-късно на Шалке 04 в последна среща от кръга.

Нюрнберг, от своя страна, остава на дъното в класирането на четири точки от Аугсбург, който е над чертата за изпадащи. В следващия кръг Херта е домакин на Шалке, докато Нюрнберг гостува на Майнц 05. /БГНЕС