Стан Вавринка пребори Троицки и се класира за полуфиналите в София

Носителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка се класира за полуфиналите на тенис турнира София Оупън. Пред българските фенове в „Арена Армеец“ лидерът в схемата се наложи над финалиста от 2016 Виктор Троицки с 6-1, 7-6(3) след час и 23 минути игра. Така 32-годишният записа девета поредна победа над този съперник от общо девет срещи помежду им.

Първият сет премина изцяло под диктовката на Вавринка, който след два ранни пробива поведе с 4-0 и до края на частта нямаше проблеми да задържи аванса си.

Вторият сет бе далеч по-оспорван, като Троицки определено повиши нивото си. Именно сърбинът първи стигна до пробив при 5-3, след което имаше възможност да сервира за сета. Неговият съперник обаче успя моментално да направи рибрейк, а впоследствие да изравни за 5-5.

В крайна сметка сетът трябваше да бъде решен след тайбрек, който започна отлично за Троицки. Сърбинът поведе бързо с 3-0, но след това допусна Вавринка да направи пълен обрат и да спечели мача след 7-3 в своя полза.

На полуфиналите Стан ще срещне победителя от двубоя между Мирза Башич (Босна и Херцеговина) и Максимилиан Мартерер (Германия). /БГНЕС