Тийм шокира Надал в Мадрид и върна Федерер на върха в ранглистата

Роджър Федерер ще се върна на върха на световната ранглиста от понеделник, след като досегашния номер 1 Рафаел Надал изненадващо загуби от Доминик Тийм с 5-7, 3-6 на четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид.

Надал бе в серия от 50 поредни спечелени сета на клей, но играта му бе изпълнена с грешки срещу австриеца в днешния мач и той допусна загуба за час и 56 минути. Тийм бе и единственият играч, постигнал победа над Надал на червено през миналия сезон. По този начин испанецът, който преди година спечели титлата в испанската столица, ще изгуби доста точки от своя актив и ще бъде изпреварен от Федерер от началото на следващата седмица. Тийм от своя страна ще спори с южноафриканеца Кевин Андерсън за място във финала на турнира. /БГНЕС