Остапенко не успя да вземе и гейм срещу китайка, Дел Потро влезе във втория кръг

Латвийката Елена Остапенко претърпя тежка загуба от китайката Цзян Ван с 0-6, 06 в двубой от втори кръг на турнира в Пекин. Остапенко не успя да спечели нито един гейм и бе разгромена за 55 минути от азиатката, която в следващия кръг очаква по-добрата от мача Каролина Плишкович - Александра Саснович.

Поставената под №8 Наоми Осака пък разби американката Дениъл Колинс с 6-1, 6-0 само за 51 минути. Шампионката от Ю Ес Оупън 2018 ще спори за място в 1/4 финалите с германката Юлия Гьоргес. Анжелик Кербер продължава напред след успех над Карла Суарес Наваро със 7-6, 6-1, а Доминика Цибулкова се наложи над Дария Гаврилова с 6-3, 6-3.

При мъжете водачът в схемата Хуан Мартин дел Потро победи испанеца Алберт Рамос Виньолас със 7-5, 6-2. Аржентинецът записа 10 аса и направи 4 пробива от 9 възможности. В следващия кръг съперник на Дел Потро ще бъде Карен Хачанов. По-рано днес Григор Димитров стартира участието си в турнира в азиатската столица с победа над американеца Тенис Сандгрен със 7-5, 6-3. Първата ни ракета е поставен под номер 3 в основната схема на надпреварата и трябваше да играе с Райън Харисън, който обаче се отказа в последния момент заради травма и мястото му зае неговия сънародник Сандгрен, "щастлив губещ" от квалификациите. Действащият шампион Рафаел Надал не играе в турнира заради травма в коляното. /БГНЕС